Biskupów konkurs na głupoty i brednie

16 sierpnia 2013

Biskupi jakby urządzili sobie konkurs, który z nich wypowie większą głupotę. Wydaje się, że trudno będzie przebić abp Henryka Hosera, który o wiktorii Bitwy Warszawskiej 1920 roku powiedział, że to święta Panienka pojawiła się nad wojskami bolszewickimi i zasiała niepokój w ich sercach:

Począwszy od biskupów, a skończywszy na zwykłych, prostych ludziach, na terenie stolicy trwała nieprzerwana modlitwa o ocalenie Polski przed nawałą bolszewicką. I zostaliśmy wysłuchani.

Do konkursu głupoty biskupiej stanął prymas Polski abp Józef Kowalczyk, który w Katedrze Gnieźnieńskiej powiedział:

Walka Smoka z Niewiastą to walka Szatana z Kościołem i jego dziećmi. Ta walka to nasze zmaganie z cierpieniem, śmiercią, grzechem, ale to również walka prowadzona indywidualnie czy instytucjonalnie z Kościołem i jego pasterzami.

Pozostała wypowiedź prymasa jest jeszcze bardziej kompromitująca, bo dziękuje Bogu za śmierć polskich żołnierzy w 1920 roku:

Dziękujemy dziś Panu Bogu za niezliczone rzesze ludzi, zwłaszcza ludzi młodych, którzy na ołtarzu wolności Ojczyzny złożyli nie tylko swoją młodość, zdrowie, życiowe plany i marzenia, ale i swoje życie. Dziękujemy dziś Maryi, Matce naszej, za wolną Ojczyznę i prosimy, byśmy dobrze potrafili korzystać z tego daru, który został okupiony krwią tylu naszych rodaków.

Biskupi walczą o palmę pierwszeństwa w konkursie głupoty. Palma im odbija kolejno. Który zwycięży. Dalej biskupi gadać z ambon kolejne brednie.

Link o klubach go-go

tagi: , ,

Jedna odpowiedź na “Biskupów konkurs na głupoty i brednie”

 1. 1 ~wiesiek Pisze :

  Szanowna Pani Marszałek! Odpowiadając na interpelację pana posła Andrzeja Rozenka w sprawie kosztów zorganizowania w dniach 5-14 sierpnia 2012 r. pieszej pielgrzymki żołnierzy na Jasną Górę (SPS-023-7761/12), uprzejmie proszę o przyjęcie następujących wyjaśnień.
  Suma wydatków poniesionych w związku z przedmiotową kwestią wynosi 439 567,62 zł, w tym:
  1) koszty rzeczowe:
  - koszty związane z żywieniem żołnierzy – 70 818 zł;
  - koszty wyżywienia delegacji zagranicznych – 24 797 zł;
  - koszty MPS – 280 116,62 zł;
  2) usługi:
  - koszty związane z wywozem nieczystości i odpadów komunalnych – 1972 zł;
  - koszty usług pralniczych (pranie koców i pościeli po zakończeniu pielgrzymki) – 7287 zł;
  - koszty opłat związanych z umowami zlecenia dla kucharzy – 15 600 zł;
  - koszty związane z obsługą toi toi – 38 977 zł.
  Przy kalkulacji nie uwzględniono kosztów eksploatacji sprzętu wojskowego i pracy kierowców pojazdów, które i tak zostałyby poniesione w czasie realizacji codziennych obowiązków służbowych.
  Przedstawiając powyższe wyjaśnienia, pozostaję w przekonaniu, że uzna je Pani Marszałek za wystarczające.
  Z poważaniem
  Sekretarz stanu
  Czesław Mroczek
  Warszawa, dnia 13 września 2012 r.

Napisz odpowiedź