Kaczyński jako kurdupel, Środa o czarownicach

3 grudnia 2013

Czy widzicie na tym zdjęciu popularnego w kraju kurdupla?  Gdzie on się podział podczas sławnej wizyty w Kijowie?

Tak jest! Siwy dziadzia jest w środku, na zdjęciu na lewo od potężnego Witalija Kliczki. Wcale nie musi to być przerobiona fotografia. Niech się cieszy, że załapał się do wspólnej fotografii. I tak podejrzewam, że jest na szczudłach.

Eliza Michalik pyta: Kaczyński „patriotą”?

I odpowiada: wolne żarty.

Przypomina dziennikarzom: co właściwie Kaczyński zrobił dla Ukrainy?

Albo jego brat Lech. Eliza pisze:

Jaką konsekwentną politykę proukraińską prowadzi? Nie licząc milczenia, gdy jego brat, Lech Kaczyński za dobre stosunki z Juszczenką „sprzedał” prawdę historyczną, nie protestując, gdy ówczesny prezydent Ukrainy postanowił uhonorować pośmiertnie Stepana Banderę, legendarnego przywódcę Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, bestialsko mordującej Polaków na Wołyniu.

Przeciwstawia mu Aleksandra Kwaśniewskiego:

Zupełnie kuriozalne jest także stawianie na równi z Kaczyńskim prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, polityka bardzo zasłużonego w realnym wspieraniu dążeń niepodległościowych między innymi Ukrainy, który zresztą za swoją postawę zapłacił bardzo wymierną cenę – prawdopodobnie własnej międzynarodowej kariery. Z ust wielu dyplomatów słyszałam nieoficjalnie, że właśnie z powodu swojego postępowania w sprawie Ukrainy Rosja od lat blokuje kandydaturę Kwaśniewskiego na jakiekolwiek znaczące stanowiska poza Polską.

Prof. Magdalena Środa w programie „Tomasz Lis na żywo” przypomniała Kościołowi, jak traktuje gender. Kościół reaguje dziś na zmiany społeczne podobnie, jak w XV w. Wówczas duchowni ostrzegali przed magią, a dziś mówią tak o gender. Kobiety zajmujące się gender studies są współczesnymi czarownicami, na które Kościół właśnie rozpoczyna polowanie.

Kościół bardzo lubi polowanie i stosy, aby palić.

Kler w XXI wieku pali rozum i głupa.

tagi: , , , , , ,

Napisz odpowiedź