Tak trzymaj, Bratkowska! Prawica wściekła

14 stycznia 2014

Prawicowy tygodnik „Do Rzeczy” ucieszył się ze zwolnienia Katarzyny Bratkowskiej. Napisali, iż dyrektor prestiżowych szkół popularnie zwanych jako „Bednarska” (nazwa od ulicy, gdzie się mieszczą) im. Jacka Kuronia rozważa odejście Bratkowskiej:

W tym tygodniu chcemy spotkać się z prezesem zarządu w związku z zaistniałą sytuacją, później zostanie zwołane posiedzenie zarządu i rady programowej. Nie mogę obiecać, że Rada spotka się jeszcze w tym tygodniu, ale na pewno do końca stycznia to nastąpi.

O takiej „prawdzie” klasyk pisał: Gówno prawda.

Z tej śmierdzącej „prawdy” prawica się przedwcześnie ucieszyła, bo Bratkowska to jeden z ich aksjologicznych wrogów, gdy oświadczyła, że przerwie ciążę w wigilię Bożego Narodzenia. Ciąża była tylko medialna.

Feministka Bratkowska „prawdą” wyssaną z palca przez tygodnik Lisickiego jest zdziwiona:

Byłam dziś w szkole, nikt nic nie mówił, a przecież zwolnienie to nie jest coś, co się ukrywa przed osobą zainteresowaną. Dotąd dzieci i rodzice wspierali mnie.

Bratkowska nie ukrywa, że bliska jest jej lewica, o czym mówiła w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej”:

Dziwię się, że prawicową prasę tak bardzo interesuje każde moje słowo. W przywoływanym wywiadzie mówiłam o ideach, o marksizmie jako temacie, który powinien być obowiązkowo poddawany pod dyskusję przez humanistów. Przecież marksizm jest normalnym elementem badań akademickich. Robienie z moich słów afery to jakiś żart albo objawy paranoi.

Wymyślone zwolnienie Bratkowskiej przez prawicowy tygodnik dyrektorka szkoły Anna Blumsztajn krótko komentuje:

Jako dyrektorka nie rozważam takiej możliwości.

Brawo! Kasiu Bratkowska! Tak trzymaj! Prawica dostaje wścieklizny, to ich naturalny stan. Zaszczuć i zarazić.

Go-go Bratkowska – link >>>

Coś dla fanów mocnej muzyki:

tagi: , , , , ,

Napisz odpowiedź