Polska PiS w ruinie. Świat o Polsce

23 grudnia 2015

polski

PiS kompromituje Polskę na świecie. Wszyscy grzmią, że marionetki Kaczyńskiego, Duda i Szydło, demontują demokrację w kraju.

Polska na drodze do dyktatury – twierdzi szef dyplomacj Luksemburga, Jean Asselborn, którego kraj stoi na czele prezydencji Unii Europejskiej.

Tak samo twierdzi przewodnicząca Rady Europy, Anne Brasseur.

W jezyku dypomatycznym brzmi: aby „nie działali pospiesznie ws. regulacjo dotyczących Trybunału Konstytucyjnego, gdyż może to poważnie naruszyć rządy prawa”.

- Proponowanie daleko idącego ograniczenia władzy instytucji sądowniczych, które gwarantuje konstytucja powinny być poparte głęboką refleksją - pisze w oficjalnym oświadczeniu.

onz

Kolejny cios w wizerunek Polski nadszedł z ONZ.

Biuro Praw Człowieka ONZ wyraziło swoje zaniepokojenie ostatnim rozwojem wydarzeń w Polsce, które mogą mieć negatywny wpływ na pracę Trybunału Konstytucyjnego. Wezwało też polski Senat i prezydenta do wsłuchania się w krytykę w kraju i za granicą.

– Sądy konstytucyjne mają znaczącą rolę w utrzymywaniu równowagi systemowej w demokratycznych społeczeństwach – powiedział szef Europejskiego Biura Praw Człowieka ONZ Jan Jarab. – Reformy powinny wzmacniać, a nie osłabiać Trybunał – podkreślił.

Praca Polaków po 1989 roku zamienia się w zglisza. PiS ruinuje Polskę, demoluje. Polska PiS w ruinie. Do tego doprowadzają Kaczyński i jego akolici.

tagi: , , , , , , ,

Napisz odpowiedź