PiS przestraszył się Marszu Wolności i opozycji

7 maja 2017

Marsz Wolności wystraszył PiS. Czuć jak Jarosław Kaczyński robi na rzadko. Pocieszyć go należy, że dzisiaj to ma raj. Bedzie robił pod siebie, gdy zostanie pociągnięty do odpowiedzialności prawnej.

Za niszczenie ojczyzny trzeba odpowiedzieć. Zło pisowskie nie może bezkarnie rozejść się po kościach. Na razie celem opozycji jest obronić demokrację. O czym mówił Arłukowicz.

Najpierw musimy obronić demokrację, a potem będziemy rozmawiać o lewicy, prawicy

Bartosz Arłukowicz mówił w „Kawie na ławę” TVN24.

„Najpierw musimy obronić demokrację, a potem będziemy rozmawiać o lewicy, prawicy. Najpierw trzeba obronić Polskę. PiS dokładnie zaciera ręce wtedy, kiedy próbujecie konkurować między sobą czy prowadzić rywalizację.”

Szefowa klubu parlamentarnego Nowoczesnej Lubnauer mówiła o programie opozycji.

Jeżeli nie będziemy mieli minimum programowego, to trudno tworzyć wspólne listy

Katarzyna Lubnauer w tymże TVN24 stwierdziła.

Jesteśmy ugrupowaniami, które dość mocno różnią się programowo. Nie da się bez porozumienia programowego mieć jednej listy. Jeżeli nie będziemy mieli minimum programowego, to trudno tworzyć wspólne listy.”

Było kilkadziesiąt tysięcy osób, bliżej 100 tys. niż 12

– Byliśmy tam wszyscy razem i to był kolejny raz, kiedy udało się stanąć całej opozycji i maszerować. Uważam, że to dobrze, że potrafimy to robić. Było kilkadziesiąt tysięcy osób, bliżej 100 tys. niż 12. To zasługa nas wszystkich – mówiła Lubnauer.

O elementach programowych Platformy i opozycji mówił Borys Budka, były minister sprawiedliwości.

Nikt nie zlikwiduje 500+. Zamienimy go w program demograficzny

Budka w rozmowie z Grzegorzem Kajdanowiczem w „Faktach po faktach” TVN24.

Nikt nie zlikwiduje 500+. Co więcej, zapewnimy, że ten program będzie programem sprawiedliwym, a nie wyłącznie demagogicznym. Ten program zamienimy w program demograficzny. Na tyle wzmocnimy te instrumenty, by nie było takiej sytuacji, że rynek pracy będzie tak naprawdę cierpiał, że ktoś nie potrafi zaprojektować dobrego programu. Nikt nie zabierze program u500+ tym, którzy najbardziej go potrzebują. Co więcej, otrzymają go rodziny, które mają jedno dziecko, bo to bardzo często decyzja życiowa czy ma się pierwsze dziecko.”

„PiS tak naprawdę spowodował podwyższenie wieku emerytalnego na wsi. Polskim rolnikom zafundowało dłuższy wiek, natomiast udaje, że polski system emerytalny będzie stać na ten program emerytalny [obniżenie wieku]. Spokojnie, w przyszłym tygodniu pokażemy na liczbach, jakie niebezpieczeństwa się z tym wiążą, ale to Polacy zdecydują”.

– Polacy przy urną zdecydują, kto w tym sporze ma rację. Wierzę, że przez ten czas do wyborów udowodnimy, że o Polsce myślimy lepiej, efektywniej i przede wszystkim nie dzieląc ich na lepszy i gorszy sort.

>>>

tagi: , , , , , ,

Napisz odpowiedź