PiS jest odpowiedzialne za zabójstwo Igora Stachowiaka

24 maja 2017

Tweet rzecznika Platformy Obywatelskiej Jana Grabca świetnie opisuje postawę posłów PiS, ich stosunek do zabójstwa na komisariacie we Wrocławiu.

Zginął człowiek Igor Stachowiak, a kocmołuch Błaszczak nic z tego nie rozumie. Takie ludzie „nikt” mają władzę.

Warto zacytować Borysa Budkę:

„Osoby w tym komisariacie mają krew na rekach, ale co się dzieje, po miesiącu szef tego komisariatu pochodzący z Sycowa jest awansowany. Inny policjant z Sycowa nagle zostaje komendantem miejskim we Wrocławiu. Wicekomendantem miejskim zostaje ktoś z Opola, który teraz dziwnym trafem nie potrafi do Polski wrócić, by odpowiedzieć za nadzór. Kłamaliście już roku temu, na komisji spraw wewnętrznych i administracji, kiedy pan zapewniał, że ta sprawa zostanie wyjaśniona. Panie ministrze Zieliński przez rok tego nie zrobiliście i pan osobiście za to odpowiada. Dziękuję ministrowi Ziobro, bo jasno powiedział, że nie musieliście czekać na wyniki postępowania prokuratorskiego, żeby wszcząć postępowania dyscyplinarne. Zamiast tego był awans dla osób, które mają krew na rękach, są współodpowiedzialni za śmierć”.

O zabójstwie dowiedzieliśmy dzięki wolnym mediom. Dobrze podsumował rolę TVN  Jacek Protasiewicz. z Unii Europejskich Demokratów:

„Wyobraźmy sobie, że nie ma w Polsce wolnych mediów, a istnieje tylko telewizja narodowa oraz narodowa prokuratura i narodowe sądy, nadzorowane przez kolegę ministra nadzorującego narodowa policję. Czy wtedy prawda miałaby jakakolwiek szanse ujrzeć światło dzienne? Czy bliscy Igora oraz my zwykli obywatele doczekalibyśmy się sprawiedliwości? Wątpię”.

A Ryszard Petru konkluduje o umysłowości PiS:

„Całe wystąpienie ministrów brzmiało: nic się nie stało. Wniosek jest taki, że Igor Stachowiak sam się zabił”.

PiS to „najgorszość” jaka mogła dotknąć Polskę. Ludzie bez kompetencji, za to z wielkim ciągiem na koryto.

>>>

tagi: , , , , , , ,

Napisz odpowiedź