Rydzyk jest patologiczny

19 czerwca 2017

Czyż nie jest prawdą to, co napisano w petycji internautów do papieża Franciszka ws. działalności politycznej o. Tadeusza Rydzyka?

Apelujący proszą  o „ukrócenie działalności politycznej redemptorysty Tadeusza Rydzyka i przywrócenie charakteru religijnego jego radiu oraz telewizji”.

„Tadeusz Rydzyk, zakonnik używający katolicyzmu jako narzędzia do zdobywania pieniędzy i władzy jest przykładem patologii występującej w polskim Kościele Katolickim”

– piszą internauci. Rydzyk „bierze aktywny udział w polskiej polityce”, a „politycy wspierają finansowo jego inwestycje, które na ogół nie mają nic wspólnego z religią”, on z kolei „popiera ich w swoim radiu i telewizji”.

Albo:

„Pomimo złożonych ślubów ubóstwa znalazł się wśród pierwszej setki najbogatszych Polaków. Czy taka obłuda jest w zgodzie z wartościami chrześcijańskimi? Maksyma Radia Maryja, które kontroluje Tadeusz Rydzyk, brzmi „Katolicki głos w Twoim domu”. Jest to głos: agresywny, antyimigrancki, nacjonalistyczny oraz często pełen nienawiści. Tadeusz Rydzyk dzieli Polaków na lepszych i gorszych. Nam, podpisanym pod tą petycją, nie wydaje się to zgodne z ideami chrześcijańskimi ani zasadami humanizmu i zwykłej przyzwoitości”.

Zaś księża w Polsce „sprawiają wrażenie, jakby strach przed jego potęgą medialną i polityczną był silniejszy niż przywiązanie do zasad elementarnej przyzwoitości”. „Mamy nadzieję, że głowa Kościoła Katolickiego, tak jak my, brzydzi się: obłudą, rasizmem, sianiem niezgody i traktowaniem religii jak biznesu” – kończą internauci.

Co jest kłamstwem w tym apelu?

Prawda aż w rozum szczypie.

„Nasz Dziennik” – organ partyjny Rydzyka – ma do powiedzenia tylko: „petycja jest w zasadzie kopią wielu oszczerczych, propagandowych sformułowań, które od lat są powtarzane w mediach wobec dyrektora Radia Maryja przez antykościelne, lewackie środowiska”.

Co to znaczy środowiska lewackie?

Jeżeli ta lewackość jest zła – a tak należy mniemać – to Rydzyk jest lewacki, a przede wszystkim „patologiczny”. Pa-to-lo-gicz-ny.

Rydzyk nawet nie potrafi w miarę sprawnie mówić po polsku, tylko mle-mla. W jego wykonaniu jest to mlemlanie.

>>>

tagi: , , ,

Napisz odpowiedź