g-1

 

Ksiądz Wojciech G. zatrzymany. W związku z aferą pedofilską na Dominikanie

Ksiądz Wojciech G., któremu przypisuje się udział w aferze pedofilskiej na Dominikanie, został zatrzymany w podkrakowskiej miejscowości. Duchowny zostanie przewieziony do Warszawy, gdzie we wtorek ma usłyszeć zarzuty.

O zatrzymaniu ks. Wojciecha G. poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Przemysław Nowak. Polscy śledczy badają sprawę domniemanego wykorzystywania dominikańskich dzieci od września ubiegłego roku. Dominikańska prokuratura, która prowadzi swoje postępowanie, przesłała do Polski zebrany w tej sprawie materiał dowodowy.

Twitter.com

Z ustaleń dziennikarzy wynika, że zebrane przez dominikańską prokuraturę materiały zawierają zdjęcia pedofilskie, które odnaleziono w komputerze ks. Wojciecha G. – Zabezpieczyliśmy dowody rzeczowe w postaci fotografii i filmów wideo zawierających pornografię dziecięcą. Mamy mocne dowody graficzne przeciwko księdzu G. – mówiła kilka miesięcy temu Luiza Liranzo z prokuratury w Santiago.

W udzielanych wcześniej wywiadach ksiądz Wojciech G. zapewniał, że jest niewinny. – Dzisiaj wierzą dzieciom, które zeznają, i ja mogę powiedzieć, że jestem niewinny, a oskarżenia, które chłopiec o imieniu Carlo kieruje pod moim adresem, są całkowicie zmyślone – zapewniał duchowny. Według niego afera mogła zostać spreparowana przez nieprzychylne mu osoby, którym nie podobało się zaangażowanie księdza w walkę z narkotykami.

naTemat.pl

Napisz odpowiedź